How do I use Melanated Mathematics?
How do I use Melanated Mathematics?
  • Load image into Gallery viewer, How do I use Melanated Mathematics?
  • Load image into Gallery viewer, How do I use Melanated Mathematics?

How do I use Melanated Mathematics?

Regular price
$79.00
Sale price
$79.00
Regular price
Sold out
Unit price
per 
Shipping calculated at checkout.

So, you have purchase your Melanated Mathematics content (Thank you, by the way), but you are not sure how to implement it. Maybe you have questions about how it fits into your schedule/block, are curious about the learning progression or methodology. 
Well, your answers are here! Schedule a time to learn more about the content and how you can strategically  use it to support your young learner(s)! 

Duration: 60 mins